В грудні 2023 року в коледжі відбулися зустрічі студентів та викладачів з представниками Товариства Червоного Хреста України в Житомирській області. Темою лекцій була «Мінна небезпека та вибухонебезпечні предмети». Всі відвідувачі лекцій багато нового дізналися про правила поводження з вибухонебезпечними предметами.
⚠️ Мінування – це один із найнебезпечніших наслідків війни. А Україна через повномасштабне вторгнення стала однією із найзамінованіших країн у світі.
Вкотре нагадуємо про високу мінну небезпеку на деокупованих територіях та там, де велися активні бойові дії, особливо, поки її не оглянуть сапери та піротехніки.
Найпоширеніші види вибухонебезпечних предметів:
🔴 міни-розтяжки
Зазвичай розтяжка – це тоненький дріт, який малопомітний, але при зачепленні якого ініціюється пристрій, що призведе до вибуху. Їх можуть застосовувати на доріжках у лісі чи парку, біля вхідних дверей у будинок, самому будинку тощо. Крім того, «розтяжки» та інші вибухонебезпечні предмети активно використовують біля місць ведення бойових дій чи військових позицій.
🔴 міни-пастки або «міни-сюрпризи»
Це будь-який пристрій або матеріал, створений надавати шкоду. Він спрацьовує раптово, коли людина торкається чи наближається до нешкідливого, на перший погляд, предмета. Характерними ознаками мін пасток є невеликий розмір.
У разі виявлення підозрілого предмета не треба панікувати та в жодному разі не можна чіпати його, а треба повідомити про знахідку в ДСНС України або Національна поліція України, зателефонувавши за номером 101 чи 102.
Виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених вибухами, несе значну загрозу життю та здоров’ю людей, а також системам життєзабезпечення населення. Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, які здатні за певних умов (або при дії на них) вибухати.
У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ТА ПІДОЗРІЛИХ ПРЕДМЕТІВ, НЕОБХІДНО:
- вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах;
- негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);
- позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей;
- повідомити про знахідку службу порятунку за номерами «101» або «102»;
- очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;
– піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;
– переносити ці предмети в місця перебування людей.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки фахівці відповідних служб! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.